12 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  12 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin iç ve batı bölgelerinde görülecek olan yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, Alanya, Aksu, İbradı, Akseki, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı, Trakya kesimi ile yarın (Perşembe) zamanla Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, Alanya, Aksu, İbradı, Akseki, Gazipaşa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Balıkesir'in Burhaniye, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ

  Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) Antalya'nın doğu ilçelerinde (Serik, Aksu, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gazipaşa) çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Yozgat çevreleri, yarın (Perşembe) öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Perşembe) öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Çorum ve Amasya ile Samsun'un batı ilçeleri (Bafra, Alaçam, VezirköPage Rankingü, Kavak, Havza), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Tokat, Amasya, Çorum) sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Batı kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli) aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde sis bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Bölgenin kuzey ve batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve guneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 doğusu 6 kuuvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batıy ve güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Güney Ege'de 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında 2,0m Görüş: iyi, yağışta orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: kuzeybatı, kuzeyi güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş