12 Film, Altın Koza için Yarışacak

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 14 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  12 Film, Altın Koza için Yarışacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16. ALtin Koza Film Festivali kapsamında 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak son bir yıl içinde çekilmiş Türk filmleri belli oldu..

  Festival Kurulu'nun yaptığı, ön değerlendirme sonucu Erden Kıral'ın 'Vicdan', Pelin Esmer'in '11'e 10 Kala', Cemal Şan'ın 'Dilber'in Sekiz Günü', Ümit Ünal'ın 'Gölgesizler', Murat Düzgünoğlu'nun 'Hayatın Tuzu', Orhan Eskiköy ve Özgür Dogan'ın 'İki Dil Bir Bavul', Aslı Özge'nin 'Köprüdekiler', Atalay Taşdiken'in 'Momo-Kızkardeşim', Yeşim Ustaoğlu'nun 'Pandora'nın Kutusu', Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Pus', Semih Kaplanoğlu'nun 'Süt', Mahmut Fazıl Coşkun'un 'Uzak İhtimal' adlı filmleri Büyük Jüri önüne çıkacak.

  Festival Kurulu, Murat Saraçoğlu'nun 'Deli Deli Olma', Tolga Örnek'in 'Devrim Arabaları' ve Cemal Şan'ın 'Ali'nin Sekiz Günü' adlı filmlerinin ise 'Özel Gösterim Bölümü'nde festival programına alınmasını önerdi. Kurul tarafından, Mehmet Bahadır Er'in 'Kara Köpekler Havlarken', Selda Çiçek'in 'İncir Çekirdeği', Raşit Çelikezer'in 'Gökten Üç Elma Düştü', Aydın Bulut'un 'Başka Semtin Çocukları', Selim Ezici'nin 'İki Çizgi' ve İsmail Necmi'nin 'Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım?' isimli filmlerine ise 'İlk Filmler' başlığıyla özel bir bölüm açılması önerildi.

  Festival kapsamında Büyük Jüri En İyi Film Ödülü'ne 250.000 TL, Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü'ne 50.000 TL ve En İyi Yönetmen Ödülüne 50.000 TL, En İyi Senaryo Ödülü'ne 15.000 TL, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü'ne 15.000 TL ve En İyi Müzik Ödülü'ne 15.000 TL ödül dağıtacak. Festival izleyicilerinin belirleyeceği bir filme ise 50.000. TL, Adana İzleyici Jürisi En İyi Film Ödülü verilecek. 16. Altın Koza Film Yarışması'nda kapsamında verilecek ödüller 13 Haziran 2009 Cumartesi günü yapılacak Ödül Töreni ile sahiplerini bulacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Film Altın Koza Forum Tarih
Altın Koza Film Festifalinin Yaılacağı Tarih Kültür Sanat Haberleri 10 Haziran 2010
Adana Altın Koza Film Festivali Akdeniz Bölgesi 26 Mart 2009
Toprak Altında Filmi Sinema Film Tanıtımları 17 Eylül 2010
Altın Ayı'yı alan 'Bal' filmi seyirciyle buluşuyor Sinema Dünyasından Haberler 19 Mart 2010
Altın Portakal bu yıl iki filme gitti Sinema Dünyasından Haberler 18 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş