12 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 12 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  12 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra Ülkemizin batı kesimlerinin yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde şiddetli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları; yarın (Pazar) batı bölgelerimizde hissedilir derecede (8 ila 10) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde şiddetli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.), ilgililerin ve vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı, başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile bu gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde şiddetli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın, Uşak ve Kütahya çevreleri ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, geceden itibaren Batı Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, kuzeyi doğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz'de 2,0 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, geceden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile geceden itibaren geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Orta Akdeniz'de 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra Batı Akdeniz'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş