12 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  12 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile bu gece saatlerinden itibaren batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Salı) Çanakkale, Balıkesir, Manisa ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) Kuzey ve Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Batı ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Salı) Çanakkale, Balıkesir, Manisa ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir ile yarın (Salı) Bursa, Bilecik, Edirne, Kırklareli çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacak. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Denizli, Afyon, Kütahya ve Uşak çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Manisa ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olacak.


  AKDENİZ

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu yarın (Salı) Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, yarın (Salı) Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin ile bu akşam saatlerinde Trabzon çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile yarın (Salı) Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Salı) az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Orta ve Doğu Karadeniz'de bu akşam fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, doğusu kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de bu akşam 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, yarın(Salı) batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Salı) kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, orta ve kuzey Ege sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’nin batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Orta Akdeniz’de batı yönlerden 3 ila 5 yarın öğleden sonra 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu yarın batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Akdeniz’de 2,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 güneyi 3 ila 5 kuvvetinde Dalga; 0,25 ila 0,75m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş