12 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 11 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  12 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege Kıyıları dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar; Güney Ege kıyıları, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak, Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Orta Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Orta Karadeniz'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (70-90 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara ile yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölgenin doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), ilk saatlerde yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, Güney ve İç Ege aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar Güney Ege kıyılarında sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek. Gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimlerde hafif olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak, bölgenin yüksek kesimleri ile Göller Yöresinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların Doğu Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, kıyıları yağmur, iç kesimleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinde Orta karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların bölgenin güney ve batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin batısında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların ilk saatlerde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Güney Ege’de tam fırtına, Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’de fırtına, Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın sabah 3 ila 5, batısı kuzeybatıdan sabah saatlerine kadar 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı ilk saatler 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Batı Karadeniz’de 3,5 ila ila 4,0m Görüş: orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, yarın sabah 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m sabah 1,0 ila 2,0m Görüş: orta.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, gece 4 ila 6, güneyi 6 ila 8, sabah tamamı 4 ila 6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 8 ila 10, gece 7 ila 9, sabah kuzeyi 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m güneyi 5,0 ila 6,0m Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, Orta ve Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, kar yağışlı, Rüzgâr: güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 0,75m Görüş; iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş