12 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  12 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güneydoğu kesimler ile batı kıyılarımızda 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta, ülkemizin kuzeybatısında kuvvetli, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşları tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ile Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinde gökgürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Afyon ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Doğu Akdeniz'de aralıklarla kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Sivas) yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bu gece saatlerinde Sivas, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Amasya, Tokat yağmurlu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin batısı, Erzurum, Ağrı ve Muş çevreleri ile yarın (Cumartesi) Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Erzurum, Ağrı ve Muş çevreleri ile Erzincan'ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına, Güney Ege'nin batısı ile Doğu Akdeniz açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 5 ila 7 doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 güneyinde 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuzeyi 6 batısı 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve doğusu kuvvetli sağanak ve gökgürültülü yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 gece 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de 4 ila 6 açıklarda 5 ila 7 yarın 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunun açıklarında 3,0m ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan güneyi kuzey yönlerden 2 ila 4 kuzeyi 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: iyi. Yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş