11 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  11 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç bölgelerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazartesi) iç ve batı bölgelerimizde 5 ila 7 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazartesi) bölgenin doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Bursa ili başta olmak üzere bölge genelinde soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazartesi) bölgenin iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak, Denizli) yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Afyon, Uşak ve Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam ve gece Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Antalya, Burdur ve Isparta, yarın (Pazartesi) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genelikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam ve gece saatlerinde Batı Akdeniz'in batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde batısı, yarın (Pazartesi) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bu gece saatlerinden itibaren kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde itibaren iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle yağmur, Erzincan ve Tunceli'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı aralıklı yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer yer sis görülecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Ege ile gece Batı Akdeniz, yarın Batı ve Orta Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde batısı, yarın (Pazartesi) geneli yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; güney ve güneybatıdan 4 ila 6 yarın doğusu 5 ila 7, Doğu Karadeniz; doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 yarın öğlen batısı batı ve kuzeybatı yönlerden 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz’de 2,5m ila 3,0m., Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde geneli, yarın (Pazartesi) doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, geneli aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 güneyi 5 ila 7, Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi. yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde batısı, yarın (Pazartesi) geneli aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 gece 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında gece 2,5m Görüş: iyi. yağış anında orta

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar; güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş