11 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 11 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  11 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışlara ilave olarak, yarın (Pazar) güney bölgelerimizin Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkine gireceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz ile zamanla güney ve doğu bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif
  arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.


  UYARILAR

  Kuvvetli Yağış Uyarısı :Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal su baskını, ani sel, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu, güney ve iç kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) Muğla ve Denizli ile öğle saatlerinden sonra Afyon ve Uşak çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümü aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey kesimleri (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl) ve Muş, Bitlis, Van çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Pazar) sabah ilk saatlerde kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) batısı (Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şalıurfa) ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece güneyi ve doğusu 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Orta Ege'de 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Ege'de 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve yarın (Pazar) sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: doğu ve uzeydoğudan 2 ila 4 Orta Akdeniz'de gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Akdeniz'de 2,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Pazar) aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: iyi, yağış anında orta.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş