11 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 11 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  11 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (6 ila 8) artacak.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile zamanla Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile İç Anadolu'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile İç Anadolu'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde daralma vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla Edirne çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra Kütahya ile İzmir'in kuzey ilçeleri (Bergama, Dikili), yarın Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren İç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile yarın(Perşembe) öğle saatlerinden sonra Sivas çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.Rüzgar; Yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, Bolu ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile gece saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Erzincan ve Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, Ardahan'nın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin güneyinde toz taşınımı beklenmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ile Batı ve Orta Karadeniz'de fırtına, Doğu Karadeniz ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve Orta Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, gece güneydoğudan 3 ila 5, gece batısı 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 3 ila 5, Güney Ege: güneydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, güneyi ile gece kuzeyi 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, Sabah Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,25m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş