11 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 10 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  11 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı ile Ege'nin kıyı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-80 km/s) olarak esecek.


  UYARILAR

  SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Perşembe) saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ LODOS UYARISI: Rüzgarın Marmara ile Ege'nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-80 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar bölgenin kuzeyinin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-80 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, batısı parçalı ve az bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer hafif sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer hafif sis, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’in batısında fırtına, Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, batısında 5 ila 7 ilk saatlerde 8, sabah 4 ila 6 kuvvetinde. Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in batısında 2,5 ila 3,5m Görüş: İyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar; güney ve güneybatıdan 5 ila 7 ilk saatlerde kısa süreli 8 sabah 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m gece 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar; Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8, sabah 5 ila 7, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 kuzeyi gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Kuzey Ege’de 4,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan sabah kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş