11 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  11 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; akşam saatlerinden sonra ülkemizin batı kesimlerinde görülecek olan yağışların; Marmara'nın güneyi( Balıkesir, Bursa ve Yalova), Kıyı Ege (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa) ile Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya ve Bilecik), Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum çevrelerinde gece ve sabah saatlerinde sis hadisesi görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerimizde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı, güneydoğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile yarın öğle saatlerinde Marmara'da kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; Marmara'nın güneyi( Balıkesir, Bursa ve Yalova), Kıyı Ege (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa) ile Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya ve Bilecik), Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum çevrelerinde gece ve sabah saatlerinde sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısından başlayarak bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda ( Kocaeli, Sakarya ve Bilecik) sis hadisesi görülecek. Rüzgar; Çanakkale çevreleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde bölge genelinde lodostan kuvvetlice esecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kıyılarından başlıyarak zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Afyon, Uşak ve Kütahya çevrelerinde sis hadisesi görülecek.

  AKDENİZ

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Batı Akdeniz sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Kemer ve Elmalı) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı, yarın (Çarşamba) batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile akşam saatlerinden itibaren Ankara çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis hadisesi görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğleden sonra batısı ( Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu ve Düzce) sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis hadisesi görülecek

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Orta Karadeniz'de sis hadisesi görülecek

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin batısı ve Erzurum çevrelerinde sis hadisesi görülecek

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık gececek.

  DENİZLERDE HAVA

  Bu akşam ve gece saatlerinde Ege'de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğu, yarın (Çarşamba) Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in batısında güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  EGE
  Gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı, bu akşam ve gece saatlerinde güneyinde güney ve güneydoğudan 6 ila 8, yarın (Çarşamba) Kuzey Ege'de 3 ila 5, Güney Ege'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m açıklarda 3,0m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı yarın (Çarşamba) sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın (Çarşamba) güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş