11 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  11 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, batı kesimlerimizde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Doğusu parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Hatay ve İskenderun çevreleri sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) gece saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın; öğle saatlerinde Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Rize ve Hopa çevreleri, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ile Ordu çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde G.Antep ve Kilis çevreleri, öğle saatlerinden sonra Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı 4 İLA 6, doğusu güneybatıdan 5 ila 7, gece 2 ila 4 doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan gece kuzeybatıdan 2 ila 4, batısı güneybatıdan gece kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Batı ve Orta Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan güneyi güneybatıdan gece güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, gece kuzeybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan ilk saatlerde güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 batısı 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Orta Akdeniz’de 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga; 0,5 ila 0,75m, yer yer 1.0m Görüş; İyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş