11 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  11 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt geneli çok bulutlu Doğu Karadeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar; Ege' nin kıyı kesimleri ile Akdeniz'de sağanak ve gökgürültülü sağanak, Güneydoğu Anadolu'da yağmur diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışlar; Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Malatya, Kütahya Muğla ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olacak.

  HAVA SICAKLIĞI :İç, Güney ve Doğu kesimlerde hissedilir derecede (10 ila 14) azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek.

  RÜZGAR :Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde, İç Anadolu' nun doğu kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da güneydoğulu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Malataya, Kütahya, Muğla ve Denizli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege' de kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde, İç Anadolu'nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar ilerleyen saatlerden itibaren bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışlar Sakarya ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olarak geçecek. Yağışlar bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek ve Kütahya, Muğla ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) fırtına (70-90 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar bölge genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar bölgenin batı kesimlerinde kuzeybatılı yönlerden fırtına (70-90 Km/S) şeklinde esecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar bölge genelinde kuvvetli olacak ve gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Rüzgar bölgenin doğu kesimlerinde güneydoğulu (keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar bölge genelinde kuvvetli olacak ve iç kesimlerinde gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Cumartesi) Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların gece saatlerinden itibaren Sinop, Samsun, Tokat ve Amasya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu gece saatlerinden sonra batısından başlamak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Cumartesi) Malatya çevresinde yer yer kuvvetli olacak.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batısından başlamak üzere sağanak yağışlı olarak geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Marmara ve Ege’de tam fırtına, Batı Karadeniz ile gece Doğu Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Batı Akdeniz’in güneyinde fırtına, Doğu Karadeniz’in batısı, Batı Akdeniz kıyıları ile gece Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 7 ila 9, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz'de 3,0m Batı Karadeniz’de 4,0 ila ila 4,5m Görüş: orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, güneyi kuzeyden 8 ila 10 kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 4,5m Görüş: orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 8 ila 10 kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m güneyi 5,0 ila 6,0m Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7, güneyi 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 6 ila 8, gece 7 ila 9, batısı gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, yarın kar yağışlı, Rüzgâr: güney ve güneydoğudan, doğusu zaman zaman kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 0,75m Görüş; iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş