11 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  11 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin güney ve batı kesimleri yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların Antalya, Muğla ve Mersin başta olmak üzere İzmir, Aydın, Burdur ve Isparta'nın güney çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Kırklareli'nin Demirköy, Vize, Tekirdağ'ın Saray ve Çerkezköy, Adana'nın Seyhan, Yumurtalık ve Karataş ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile yarın (Cuma) öğle saatlerinde İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Antalya, Muğla ve Mersin başta olmak üzere İzmir, Aydın, Burdur ve Isparta'nın güney çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Kırklareli'nin Demirköy, Vize, Tekirdağ'ın Saray ve Çerkezköy, Adana'nın Seyhan, Yumurtalık ve Karataş ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşları tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Kırklareli'nin Demirköy, Vize, Tekirdağ'ın Saray ve Çerkezköy ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde gökgürültülü sağanak şeklinde olacak. Yağışların sabah saatlerine kadar İzmir, Aydın, Muğla, Edremit ve Ayvalık çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya, Mersin, Burdur ve Isparta'nın güney çevreleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Adana'nın Seyhan, Yumurtalık ve Karataş ilçelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusunda kuvvetli olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölgenin batısı, zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına, Batı Akdeniz'de Fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,0 ila 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 güneyinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeydoğudan 7 ila 9, Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 3,5 ila 4,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece batısı 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, doğusunda 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş