100 Mimari Şaheser Kitabı Tavsiye

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Siraç tarafından 4 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  100 Mimari Şaheser Kitabı Tavsiye konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  100 Mimari Şaheser Kitabı Tavsiye

  Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarının imzasını taşıyan, fotoğraflarla zengin bir kültür mozaiğine sahip Anadolu’nun mabetleri, evleri, sarayları NTV Yayınları tarafından hazırlanan Türkiye’nin Kültür Mirası dizisinin altıncı kitabı 100 Mimari Şaheser’de.

  [​IMG]

  Bu kitap, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üstün mimarlık vasıflarını sergileyen farklı türlerdeki yapıları bir araya getirerek, kültür mirasımız etrafında kapsamlı bir gezintiyi hedefliyor.

  Sanat tarihçileri ve mimarlar tarafından “şaheser“ olarak seçilen 100 kilittaşı yapı, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarının imzasını taşıyan fotoğraflarla neolitikten günümüze geniş bir zaman dilimine yayılan Anadolu kültürünü ve tarihini eşsiz güzellikleriyle yansıtıyor...

  100 SERİSİ / DİĞER KİTAPLAR

  100 KALE
  Her biri Türkiye’nin ayrı bir mücevheri oluşuyla, yüzyıllara dayanmış kimliğiyle, duruşuyla, geleceğe taşınmaya değer eserler yaratmayı teşvik etmesiyle zamana meydan okuyuşuyla öne çıkan 100 Kale; Faruk Pekin ve Hayri Fehmi Yılmaz imzasıyla.

  100 CAM
  İlk küçük cam boncuktan başlayarak Anadolu ve Türk camcılığının binlerce yıllık tasarım ve sanayi yarışını simgeleyen 100 eseri 100 SERİSİ’nin ikinci kitabı 100 Cam da bir araya geldi. Kitap, Prof. Önder Küçükerman imzasını taşıyor.

  100 KÖPRÜ
  Yaşadığımız geçit coğrafyasında tarih boyunca konaklayan kavimlerden kalma, hayret uyandırıcı güzellikte, köprü deyip geçilemeyecek yüzlerce eseri 100 SERİSİ’nin üçüncü kitabı 100 Köprü'de bir araya geldi.

  100 DOĞA HARİKASI
  Türkiye’nin Kültür Mirası dizisinin 4.kitabı 100 Doğa Harikası, 11 fotoğrafçının 128 fotoğrafını içeriyor. Kitap, Türkiye'nin güzelliklerinden 100’ünü coğrafi oluşumlarının yanısıra bitki ve hayvan varlıklarıyla da gözler önüne seriyor.

  100 SAAT KULESİ
  19. yüzyıldan günümüze Türkiye sınırları içindeki 100 eşsiz saat kulesi, mimari özelliklerinin yanısıra toplumsal bellekteki unutulmaz anılarıyla da anlatılıyor.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mimari Şaheser Kitabı Forum Tarih
Yaşadığınız şehirde Türk kültür sanat ve mimarisinin özelliklerini yansıtan eserleri nelerdir Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017
Safranbolu evlerinin geleneksel ve mimari özellikleri kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 6 Kasım 2014
Kastamonu evlerinin geleneksel ve mimari özellikleri kısaca Kastamonu Tanıtımı 6 Kasım 2014
Bursa evlerinin geleneksel ve mimari özellikleri kısaca Bursa Tanıtımı 6 Kasım 2014
Osmanlıların yaptığı mimari eserler nelerdir kısaca Tarihi Eserler Antikalar 11 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş