10 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 10 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  10 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışların görülmesi tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Cumartesi) Ülkemizin iç bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Çankırı ile Ankara'nın kuzeydoğu ilçeleri (Kalecik ve Akyurt) kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, yarın (Cumartesi) Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz ile yarın (Cumartesi) Orta Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatı, ilk saatlerde doğusunda güneybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerine kadar batısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısında 2,0 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece saatlerinen sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Kuzey Ege'nin kuzeyi aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Kuzey Ege'nin kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı, Antalya körfezi ile gece saatlerinde Doğu Akdeniz'de güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş