10 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  10 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren Marmara, Kıyı Ege, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri ile Antalya'nın batı ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı; diğer bölgelerimiz parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), güneydoğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı, batı kesimlerde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Trakya ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; batısında güneyli (Kıble) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Genellikle parçalı, kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Genellikle parçalı ve batısı çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer yer sis görülecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Ege'de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 6 ila 8, gece 5 ila 7, sabah 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, sabah 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'de güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş