10 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  10 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :
  İç ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :
  Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta esecek.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, ilk saatlerde Edirne çevreleri, sabah saatlerinde Sakarya çevreleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Kırklareli çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Batısı az bulutlu, doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı, doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde Kayseri çevreleri ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğusu (Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Sivas çevreleri ile öğle saatlerinde Kırıkkale, Kırşehir ve Aksaray çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, ilk saatlerde Kastamonu, Karabük ve Bolu çevreleri, sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu çevreleri ile aralıklı olmak üzere Sinop çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu ile aralıklı olmak üzere Kars çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısında güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı,doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan,Kuzey Ege'nin kuzeyinde 2 ila 4, güneyinde 3 ila 5,Güney Ege'de 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece ve sabah saatlerinde kıyıları kuzey yönlerden 2 ila 4, kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş