10 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  10 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Ankara, Bolu ve Çankırı, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Zonguldak, Karabük, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile yarın (pazartesi) zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Ankara, Bolu ve Çankırı, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Zonguldak, Karabük, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) doğusu (İstanbul'un Anadolu yakası, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri (Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli) kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Burdur ve Isparta ile yarın (Pazartesi) Kahramanmaraş çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde) ile bu akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Bolu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Zonguldak ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Muş çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazartesi) Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak ve Adıyaman çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu orta ve batısı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, ilk saatlerde doğusu güneydoğudan, sabah geneli batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeydoğudan, sabah batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyi 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 2,5m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, gece 5, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, sabah batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mayıs 2010 Günlük Forum Tarih
12 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 12 Mayıs 2010
11 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 11 Mayıs 2010
9 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 9 Mayıs 2010
8 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Mayıs 2010
7 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 7 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş