10 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  10 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların akşam saatlerinde Samsun, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan ve Tunceli, gece saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Karadeniz Bölgesi'nde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacak, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların akşam saatlerinde Samsun, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan ve Tunceli, gece saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova) ile akşam saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Kütahya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde sonra Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Samsun, Amasya ve Tokat ile gece saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların akşam saatlerinde Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Yarın öğleden sonra Kuzey Ege'de fırtına, Karadeniz, Kuzey Ege ile yarın sabah Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'in doğusu kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 gece batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın öğleden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde 2,0m ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu yarın öğleden sonra kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 yarın öğleden sonra 6 ila 8, Güney Ege: kuzeybatı gece kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın öğleden sonra güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyinde 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu güneyi güneybatıdan yarın sabah güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 yarın sabah doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş