10 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Siraç tarafından 10 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  10 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Salı) ülkemiz yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara'nın batısında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin iç ve batı bölgelerinde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, taşkın, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ÇIĞ VE KAR ERİMELERİ RİSKİ:Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara:
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; batısı (Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; genellikle güney ve güneybatı, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  Ege: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege'de (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Konya), akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın) ile akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum) ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Muş ve Bitlis ile gece saatlerinde Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

  Güneydoğu Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ile akşam ve gece saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Ege, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz'de fırtına, Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2009 Günlük Forum Tarih
29 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2009
8 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Mart 2009
7 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 7 Mart 2009
26 Aralık 2009 Cumartesi Total ve Prime Time Sonuçları Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 27 Aralık 2009
26 Aralık 2009 Cumartesi Rating Raporları Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 27 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş