10 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 9 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  10 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Edirne, Kırklareli, İzmir, Muğla ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (50-80 km/s) olarak esecek.


  UYARILAR

  SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ LODOS UYARISI: Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı, batısı çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-80 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu, İzmir ve Muğla çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde sis bekleniyor. Rüzgar bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, batısı parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, gece saatlerinde kuzeydoğusunda don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu, batısı çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis, gece don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz’in batısı, Marmara ve Güney Ege’de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar; Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, batısında 6 ila 8 kuvvetinde. Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in batısında 4,0m Görüş: İyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, sabah saatlerine kadar batısı sağanak yağışlı, Rüzgar; güney ve güneybatıdan 6 ila 8, sabah 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m sabah 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu kıyıları sabah saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgar; Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 7 ila 9, gece 6 ila 8, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8, sabah 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Kuzey Ege’de ilk saatlerde 4,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş