10 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  10 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak yağışların; Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Bu gece Ülkemizin iç ve doğusunda biraz azalacak olan hava sıcaklığı, yarın (pazar) Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda 2 ila 4 derece azalacak, güney, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak.

  RÜZGAR :Batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, ilk saatlerde Marmara'da kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak yağışların; Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  DÜŞÜK SICAKLIK VE DON UYARISI: Bu gece saatlerinde İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde düşük sıcaklık değerleri beklendiğinden başta tarımsal faliyet gösteren çifçilerimiz olmak üzere ilgilerin ve vatandaşların don tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Tekirdağ çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevreleri aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde sis görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kars ve Ardahan'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 6 ila 8, sabah saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m Görüş; İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, sabah saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, gece saatlerinde kıyılarında kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde doğusunda 6 kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m Görüş; İyi.

  VAN GÖLÜ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga; 0,25 ila 0,75m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş