10 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 9 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  10 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin batı kesimlerinde beklenen yağışların yarın(Cuma) Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadenizin batısı ile Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların yarın(Cuma) Trakya ile öğle saatlerinden sonra Marmaranın güneyi, Batı Karadenizin iç kesimleri ile Afyon ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; Kuzeybatı kesimlerde yarın(Cuma) kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 Km/saat)şeklinde esecek. Sabah saatlerinde İç ve Doğu bölgelerde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (10 ila 14) azalacak, güney kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatıdan hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat), gece saatlerinden itibaren kuzey kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın(Cuma) Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadenizin batısı ile Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege'de gece saatlerine kadar güneybatıdan (Lodos) kuvvetli (30-50 km/s), gece saatlerinden itibaren kuzey kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI İLE SİS UYARISI: İç ve Doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde öğle saatlerinden sonra Güneyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren yağışların güney ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar gece saatlerine kadar güneybatıdan (Lodos) kuvvetli (30-50 km/s), gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri ile yarın(Cuma) bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren İzmir'in kuzey çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Kıyı Ege'de gece saatlerine kadar güneybatıdan (Lodos) kuvvetli (30-50 km/s), gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile sabah saatlerinden sonra bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren batısında kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren batısı ve Yozgat çevreleri ile zamanla Nevşehir, Aksaray çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.Yağışların Yarın(Cuma) öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın(Cuma) sabah saatlerinden itibaren güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetlice(30-50 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge geneli yağışlı gececek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yarın(Cuma) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın(Cuma) öğle saatlerinden sonra batısında kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın(Cuma) sabah saatlerinden itibaren Çorum çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı gececek. Sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Güney Ege’de fırtına, Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı yağmurlu Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, geceden itibaren batısı kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı gececek. Yağışların yarın(Cuma) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, geceden itibaren kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, geceden itibaren 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, geceden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, yarın (Cuma) 7 ila 9; Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, yarın (Cuma) kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, kuzeyinde 3,5 ila 4,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı ile yarın(Cuma) geneli sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren doğusu güneydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren doğusu güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Cuma) 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 1,0m, Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş