10 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  10 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ve gece saatlerinde doğu Anadolu'nun Doğusu ile Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Düzce, Bartın'da görülecek yağışlara ilaveten bu akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerimiz yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışların: yarın (Perşembe) Balıkesir, Bursa, Çanakkale,İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Denizli, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta, Marmara ile Batı Akdeniz'de gece saatlerinden sonra kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların: yarın (Perşembe)Balıkesir, Bursa, Çanakkale İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Denizli, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın v.b.)karşı ilgililerin ve vatandaşları tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, gece saatlerinden itibaren Balıkesir ve Çanakkale çevreleri yarın (Perşembe) bölge geneli yağmur ve sağana yağışlı geçecek. yağışların; yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvteli olması beklenmektedir. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla çevreleri ile yarın(Perşembe) bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: yarın (Perşembe) izmir, Aydın, Muğla, Manisa ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (perşembe) öğle saatlerinden itibaren batısında (Antalya, Burdur ve Isparta) kuvvetli olması beklenmektedir.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri hafif yağmurlu geçecek. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece Artvin çevreleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece kuzey ve doğusu ( Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Van,) yağışlı geçecek. Yağışlar; Iğdır çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu, yarın (perşembe) öğle saatlerinden sonra batısı(Diyarbakır, Şanlıurfa, gaziantep, Kilis ve Adıyaman) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege'nin kuzeyinde yarın sabah kuvvetli fırtına, Marmara'da yarın öğlen fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batısı ile Hopa çevreleri yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Batısı ile zamanla geneli yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece kuzeyi 6 ila 8, sabah kuzeyi 7 ila 9, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m gece 1,5 ila 2,5m Kuzey Ege'de 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) batısında kuvvetli olmak üzere geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, batısında doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş