10 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  10 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir ile Ankara'nın batı çevreleri, Yarın (Salı) Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), Göller yöresi (Burdur, Isparta) ile Denizli, Afyon, Antalya'nın kuzey ilçeleri ile Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak. Güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Parçalı bulutlu geçecek.

  EGE
  Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Kütahya, Uşak, Afyon ve Denizli, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren Afyonkarahisar ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, batısı parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta ve Burdur, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur ile Antalya'nın Korkuteli, Elmalı, İbradı ve Akseki ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, kuzeybatısı parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir ile Ankara'nın batı çevreleri, yarın (Salı) Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı bulutlu, yarın (Salı) Doğu Karadeniz kıyıları(Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) ile Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Salı)öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Değişik yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş