10 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  10 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son tahminlere göre; İç ve doğu kesimlerde görülen yağışlara ilave olarak yarın (Çarşamba) ülkemizin batı kesimleri Orta Akdeniz'den gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney, iç ve batı bölgelerde 6 ila 8 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güneyli, Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) zamanla batı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/s),güneybatı kesimlerde kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Antalya çevrelerinde devam etmesi ve bu yağışların toprağın doygun olmasından dolayı hemen akışa geçmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı hadisesi beklendiğinden, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Çanakkale ve Balıkesir çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon, yarın (Çarşamba) İzmir, Aydın ve Muğla ile zamanla Manisa ve Denizli çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yarın (Çarşamba) zamanla güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) Güney Ege kıyılarında fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek. Bu gece ve yarın (çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, Antalya, Isparta, Burdur, Hatay ve Osmaniye ile bu akşam saatlerinde Adana ve K.Maraş çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya çevrelerinde devam etmesi ve bu yağışların toprağın doygun olmasından dolayı hemen akışa geçmesi bekleniyor. Rüzgar yarın (Çarşamba) zamanla batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve zamanla kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek

  İÇ ANADOLU

  Çok bulutlu, kuzeydoğusu (Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Sivas, Kayseri, Nevşehir) ile bu akşam saatlerinde Konya, Aksaray ve Niğde çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğusu ile yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop ile bu akşam saatlerinde Bolu ve Karabük çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz ile bu gece saatlerinde Giresun çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek

  DOĞU ANADOLU

  Çok bulutlu, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile bu akşam saatlerinde Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl çevreleri, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Çok bulutlu, G.Antep, Adıyaman, Kilis, Batman ve Siirt ile bu akşam saatlerinde Ş.Urfa, Diyarbakır ve Mardin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellilke yağmur, G.Antep ile zamanla Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Yarın (Çarşamba) sabah Ege'de fırtına öğleden sonra kuvvetli fırtına, öğleden sonra Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğusu batı yönlerden 3 ila 5, batısı batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, gece güneydoğudan yarın sabah 5 öğleden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz: batı ve kuzeybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 batısı yarın güneydoğudan öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğleden sonra Batı ve Orta Karadeniz'de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5 yarın sabah 5 ila 7 açıkları 8 öğleden sonra 9, Güney Ege’de güneydoğudan 2 ila 4 gece 4 ila 6 yarın sabah 6 ila 8 öğleden sonra 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece 2,5m yarın öğleden sonra 3,5 ila 4,5m Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 yarın sabah 3 ila 5 öğleden sonra 4 ila 6, Doğu Akdeniz: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Batı ve Orta Akdeniz'de 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu ve kar yağışlı Rüzgar: Güney ve güneybatıdan güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş