1 Saniyede 8 GB Download

'İnternet ve Network' forumunda semyav5mitq tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. 1 Saniyede 8 GB Download konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gelecek için yapılan planlar yavaş yavaş gerçekleşmeye devam ediyor. Siemens, 100 mil uzaklıktaki bir bilgisayara bir saniyede ne kadar veri gönderdi dersiniz? İşte rekor!

  [​IMG]

  Geleceğin ağ yapıları için çalışmalarını sürdüren Siemens, yeni bir rekora imza atarak geniş bant internet için de yeni ufuklar belirlemiş oldu. Daha birkaç gün öncesine kadar okurlarımıza bahsettiğimiz 100 Gigabitlik Ethernet kartları haberi, güncelliğini yitirmeden Siemens, 100 mil uzaklıktaki bir bilgisayara tek fiber optik kablo kullanarak bir saniyede 107 Gigabit band genişliği ile 8 GB veri göndermeyi başardı.

  Nasıl işliyor?
  Siemens'in geliştirdiği yeni veri işleme sistemi, verileri fiber optik kablodan geçirirken ve alırken elektriksel olarak işleme tabi tutuyor. Var olan sistemde yüksek miktardaki veri, optik olarak işlendikten sonra bölünerek gönderiliyor ve alınırken de bu veriler birleştirilip elektriksel olarak işleniyor.

  Yüksek hız, daha ucuz olacak
  Yeni rekorun yapısına dayanarak eski sistem, hem hızdan kaybetmek hem de daha fazla maliyet anlamına geliyor. Amerika'da gerçekleştirilen test, Micram Microelectronic, Fraunhofer Institute for Telecommunications ve Eindhoven Technical University ile beraber gerçekleştirildi.

  2011'de uçuyoruz
  Bu yapının standartlaşması ve piyasaya sürülmesinin en erken 2011 yılında olacağı da söylenenler arasında.

  Bundan önceden Amerikalı bilim adamları 6.7 Gb veriyi 1 dakikadan kısa sürede Amerika'dan Avrupa'ya ulaştırmayı başarmıştı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saniyede Download Forum Tarih
Işık atomunun saniyede hızı nedir, Işık atomunun saniyede kat ettiği hızı Ne Kadardır Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 7 Ağustos 2011
Saniyede 500 Kere Kanatları Çırpan Canlı Hangisidir? Diğer Hayvanlar 26 Aralık 2010
15 saniyede bir ceviz ağacı silkeliyor! Yurt İçi Haberler 27 Ekim 2010
15 Saniyede Manikür Güzellik & Bakım 23 Ocak 2010
15 saniyede tırnakları bakımlı hale getirmek Pratik Bilgiler 21 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş