1 Saate 500 Kalori Yakın!

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 29 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  1 Saate 500 Kalori Yakın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1 Saate 500 Kalori Yakın!


  Yoga, pilates, tai-chi ve step birleşirse ne olur? Yo-Step! Ülkemizde adı yeni yeni duyulmaya başlayan bu egzersiz çeşidi hem esneklik kazandırıyor, hem 1 saatte 500 kalori yakmanızı sağlıyor.


  [​IMG]


  Yo-Step; tai-chi, yoga ve pilates derslerini de içeren yeni jenerasyon step hareketlerinin genel adı. İnsanın aklına bu kadar dinginlik ve sakinlik gerektiren diğer egzersizlerin yanında step nasıl olacak diye bir soru geliyor elbette!
  Yo-Step, büyük kas gruplarıyla beraber, küçük kas gruplarını da çalıştırıyor. Kendi vücut ağırlığınızdan faydalanarak kasların daha yoğun çalışmasına yardımcı oluyor. Hem sağlık, hem rehabilitasyon çalışması yerine geçen bu çalışma, biraz konsantrasyon gerektiriyor. Step ile sürekli harekette olup yağ yakarken, tai-chi, yoga ve pilates hareketleriyle de kasları esneterek hem dinlenme, hem eğlence, hem de yağ yakmaya olanak tanıyor.
  Bütün kas gruplarını çalıştırdığı için yo-step, yeni jenerasyonun ilgisini fazlasıyla çekiyor. Hem dinlendirici, hem dinamik olan bu dersler, birkaç egzersiz türünün birleşiminden oluştuğu için, kulvarında birinci olmuş durumda. Hiçbir ağırlık olmadan, insanın kendi vücudu ile çalışmasından dolayı bu egzersiz türünü herkes uygulayabiliyor. Dersin son 10 dakikası ise yogaya ayrılmış. Kendine hitap etmek, emir vermek ve kasları düşünerek çalıştırmayı temel alan bu ders meditasyon da içeriyor.
  Yapılan bir araştırmaya göre, denek alınan iki gruptan birine ağır kilolarla, diğer gruba ise düşüncelerini kullanarak yani kaslarının çalıştığını hissederek spor yapmaları söyleniyor. Sonuçta, düşünenlerin kasları, ağırlıkla çalışanlara oranla %70 daha fazla çalışmış. Uzmanlar düşünmeden yapılan sporun işe yaramadığı görüşünde. Çünkü nefes almadan, vücuda oksijen girmeden yağ yakımı olması imkansız.
  Yo-Step derslerinin ilk yarısı step ve tai-chi hareketleriyle yüksek tempolu bir şekilde geçiyor. Diğer yarısında da yoga ve pilates hareketleri harmanlanıyor. Günlük hayatta sürekli bilgisayar karşısında oturmaktan çoğu kişinin duruşu bozuluyor. Yo-Step düzenli olarak tekrar edildiğinde, duruş bozukluklarının da düzelmesinde etkili oluyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saate Kalori Yakın Forum Tarih
Bir Günü 24 Saate Bölen Uygarlık Hangisidir? Tarihi Bilgiler 2 Ocak 2012
Pazar günü yapılacak KPSS'de saate dikkat! Eğitim Haberleri 28 Ekim 2010
vBulletin Saate Göre Karşılama Mesajları 3.7.x - 3.8.x vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 27 Ağustos 2009
Saate Göre Değişen Hareketli Temalar S40v3 240x320 (.nth) Cep Temalar 22 Ekim 2008
Basit Bir Audi 48 Saate Ne Hale Getiriliyor Modifiyeli Arabalar&Parçalar 26 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş