1 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  1 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ilk saatlerde Van çevrelerinin hafif yağmurlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta, Burdur, Mersin, Adana, Osmaniye, K. Maraş ve Hatay çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma)sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 4 ila 6 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, batı kesimlerde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; batı kesimlerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya) buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta, Burdur, Mersin, Adana, Osmaniye, K. Maraş ve Hatay çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Göller yöresinde (Isparta, Burdur) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar; yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Van çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Yarın sabah Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Kuzey Ege'de sabah fırtına, Güney Ege ile sabah Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz açıkları akşam saatlerine kadar yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; güney ve güneybatıdan 4 ila 6 gece 5 ila 7 sabah 7 ila 9, Doğu Karadeniz; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 yarın 5 açıkları 3 ila 5 yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Doğu karadeniz açıkları ile Batı ve Orta Karadeniz'de 2,0m sabah Batı Karadeniz açıkalrında 3,0 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 gece 4 ila 6 sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah 2,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege; güney ve güneybatıdan 5 ila 7 yarın sabah 6 ila 8, Güney Ege; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 gece 5 ila 7 batısı güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi yarın 3,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz: batı ve guneybatı kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Doğu Akdeniz; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgar; batı ve kuzeybatı gece güneyabatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş