1 milyondan fazla kişinin vergi sınıfı değişiyor

'Yurt Dışı Haberler' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  1 milyondan fazla kişinin vergi sınıfı değişiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1 milyondan fazla kişinin vergi sınıfı değişiyor
  Danimarka'da Ticaret Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanının açıklamaların ardından ülke gündemine gelen vergi reformu talebi hükümeti harekete geçirdi.

  Börsting, yaptığı açıklamalarda, "Pek çok normal çalışan üst düzey sınıfa göre vergi ödüyor. Normalde sistem bu şekilde planlanmamıştı" demiş ve üyelerini bu konuda bir oylama yapmaya çağırmıştı.

  İşverenlerden gelen bu tepkinin ardından harekete geçen hükümet, vergi sisteminde reform çalışmalarına başladı. Sosyal Demokrat Parti ve Danimarka Halk Partisi'nin de reformu destekleyeceklerini açıklaması hükümetin işini kolaylaştırıyor. Bu destekle mecliste büyük bir çoğunluk yakalayan hükümet, 1 milyondan fazla kişinin vergi sınıfını yeniden düzenleyecek. Ancak henüz reformun detayları üzerinde bir anlaşmaya varılmış değil.

  Normalde zıt söylemleriyle tanınan Danimarka Halk Partisi'nin yüksek vergi sınıfında yer alan kişilere vergi indirimi yapılmasını öngören bir reformu desteklemesi ülkede şaşkınlıkla karşılandı. Partinin basın sözcülerinden Jesper Petersen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "1 milyondan fazla kişinin yüksek vergi sınıfında yer alması hiçbir zaman amaçlanmamıştı. Bu sınıfta gerçekten zengin olan insanların yer alması gerekiyor. Bizim için önemli olan yapılacak herhangi bir reformun -en yüksek vergiyi en zengin olan ödemeli- anlayışına uygun olarak gerçekleştirilmesidir" dedi. Petersen, partisinin hala "küçük adamı" koruduğunu belirtti.

  (ALINTI)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - milyondan fazla kişinin Forum Tarih
Domates en fazla hangi ilimize bölgemizde yetişir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Mililitreyi en fazla kullanan bilim dalları hangileridir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 12 Şubat 2017
Doğaya en fazla kimler zarar verir maddeler halinde kısaca Doğa ve Bitkiler 10 Şubat 2017
Kentlerde erkek nüfusunun kadın nüfusundan fazla olmasının sebepleri kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Tütün ülkemizde en fazla nerede yetişir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 27 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş