1 Milyon Dolarlık Hacker Definesi

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  1 Milyon Dolarlık Hacker Definesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ABD'li bilgisayar korsanı ele geçirdiği on milyonlarca kredi kartından çektiği paraların bir kısmını evinin bahçesine gömmüş.

  ABD Miami’de yaşayan ve internette Segvec takma adını kullanan 28 yaşındaki Albert Gonzalez’in ele geçirdiği kredi kartı bilgilerini kullanarak servet yarattığı ortaya çıktı. Onlarca milyon kart bilgisini çaldığıın itiraf eden Gonzalez bu yolla 2,7 milyon dolardan fazla vurgun yapmış. En ilginç ayrıntılardan biri de mağdurların hesabından çektiği 1 milyon dolarlık nakdi evinin arka bahçesine gömmüş olması.
  Aralarında restoran zincirleri, e-ticaret siteleri gibi pek çok yapının bulunduğu ağlara girerek 40 milyondan fazla kart bilgisi toplayan Gonzelez’in ayrıca sızdığı bir özel ödeme sistemi ağından 130 milyon kart bilgisi daha ele geçirdiği ortaya çıktı.
  Eski bir muhbir

  Hacker’ın evinde yapılan aramada birçok lüks saat, bilgisayarlar, teknolojik ürünler, para sayma makinası, mühimmatıyla birlikte Glock marka silah ele geçirildi. Ülke kanunlarına göre Gonzalez en az 500 bin dolar para ve 15 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. İşin ilginç yanı kimi üyeleri Doğu Avrupa ülkeleri ve Çin’de bulunan 20 kişilik çetesiyle bütün işlerini yürüten Segvec’in zamanında başka bir eyalette Gizli Polis’in yürüttüğü benzeri bir kredi kartı yolsuzluğunda muhbirlik yapması karşılığı 20 yıl hapsinin ertelenmiş olması. Bu olayla birlikte her ikisinin de birleştirilmesi söz konusu.
  Albert Gonzalez’in avukatıysa müvekkilinin değil Damon Patrick adlı başka bir Amerikalının bu operasyonu yönettiğini iddia etti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Milyon Dolarlık Hacker Forum Tarih
Kızıltepe'ye 45 milyon dolarlık Dev Yatırım Mardin Tanıtımı 12 Mart 2011
Milyon dolarlık araba resimleri Tuning 14 Şubat 2010
BAGFAŞ 12,7 milyon dolarlık ihale kazandı Ekonomi Ve Borsa 12 Ocak 2010
Milyon Dolarlık Gişe: This Is It Sinema Dünyasından Haberler 18 Kasım 2009
3 milyon doLarLık kLavye ;) İlginç Resimler 7 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş