1 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  1 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey ve doğu bölgelerimizde görülecek yağışların Hakkari, Bitlis ve Şırnak ile ilk saatlerde Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğuda güney ve güneydoğu, yarın (Paartesi) zamanla yurdun batı bölgelerinde güney ve güneybatı hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Hakkari, Bitlis, Şırnak ile ilk saatlerde Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, v.s.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; Hakkari, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, kuzeydoğusu (Kars, Ardahan) ile Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde bölge geneli, yarın (Pazartesi) Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, ilk saatlerde Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve doğusu yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın 2 ila 4, Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu, gece doğusu batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu gece ilk saatlerde doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m.İyi.

  EGE
  Parçalı ve bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de Güney ve güneydoğu, gece ilk saatlerde kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan gece 4 ila 6, sabah 3 ila 5, ogleden sonra güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan gece 3 ila 5, sabah 2 ila 4, ogleden sonra batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de gece doğu ve kuzeydoğu, yarın batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece batısında 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş