1 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 31 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  1 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri gece saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Batı bölgelerimizde görülecek yağışların, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya, öğleden sonra Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları batı kesimlerde hissedilir derecede (8 ila 10) olmak üzere azalacak, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve batı, zamanla kuzeybatı kesimler ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile iç bölgelerde yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının mevsim normallerinin iç bölgelerde 6 ila 8, güney kesimlerde 3 ila 5 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya, öğleden sonra Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevrelerinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ile öğleden sonra Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın), öğleden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla batı kesimleri çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Ankara ve Çankırı çevreleri, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden sonra Bolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri, öğleden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu, Zonguldak, Düzce, Karabük ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Orta Karadeniz'de Fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 yarın akşam 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 doğusu 3 ila 5, sabah batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu doğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, sonra batısı ile doğusunun açıklarında 2,5 ile 3.0m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeybatıdan 3 ila 5, gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece 2,5m, Görüş: iyi, yağışta orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 gece kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, Güney Ege; Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam ve gece 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş