1.6 Milyar Liralık Mazot ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  1.6 Milyar Liralık Mazot ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tarım Bakanlığı'ndan Çiftçiye Müjdeli Haber Geldi. 2008 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemine Dahil Olan 2 Milyon 312 Bin 973 Çiftçiye 1.63 Milyar Liralık Gübre ve Mazot Desteği Ödemeleri Başladı.

  Tarım Bakanlığı'ndan çiftçiye müjdeli haber geldi. 2008 yılı çiftçi kayıt sistemine dahil olan 2 milyon 312 bin 973 çiftçiye 1.63 milyar liralık gübre ve mazot desteği ödemeleri başladı.
  Dün itibariyle ödenen desteğin 468 milyon lirasını mazot, 595 lirasını gübre desteği oluşturuyor. Ödemeler bir hafta içinde tamamlanacak. Ödemelerin başladığını Tarım Bakanlığı yazılı açıklamayla duyurdu. Açıklamada, gübre fiyatlarında geçen yıl meydana gelen artıştan çiftçilerin olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla, gübre desteklemelerinde, bir önceki yıla göre yüzde 74-80 oranında artış yapıldığı bildirildi.

  Bakanlığın açıklamasında, "Çiftçilerimizin, önümüzdeki günlerde üst gübre kullanımına başlayacak olmaları ve gübre kullanımını yaygınlaştırmak suretiyle verim artışı sağlamak amacıyla, gübre ve mazot desteklemesi ödemelerine öncelik verildi." denildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş