“Cihad ve Boykot Farzdır”

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  “Cihad ve Boykot Farzdır” konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ''CİHAD VE BOYKOT FARZDIR”

  [​IMG]


  İlahiyatçılar; “İşgalcilerin ürünlerine boykot uygulamak her Müslüman için farzdır. Zalimlere karşı mücadele etmek zorundayız” dediler.

  Terör devleti İsrail'in Gazze'de uyguladığı soykırım tüm hızıyla devam ederken, ilahiyatçılar da Türkiyeli Müslümanlara önemli uyarılarda bulundular.İlahiyatçılar; “İşgalcilerin ürünlerine boykot uygulamak her Müslüman için farzdır. Zalimlere karşı mücadele etmek zorundayız” dediler.
  “CİHAD VE BOYKOT FARZDIR”
  Vahdet Vakfı Genel Başkanı Hüsnü Aktaş Hoca, Vakit'e yaptığı değerlendirmede soykırımcı İsrail ile topyekûn mücadeleye ihtiyaç olduğunu belirterek, “Yeryüzünde Müslümanlara yapılan tecavüz, hepimize yapılmış sayılır. İstila altında ise umumi seferberlik gündeme gelir. Müslümanların seferberlik durumunda, dilleri ve elleri ile savaşmaları farzdır. Savaş hali devam ettiği suretle onların ürünlerini almak da caiz olmaz” dedi.
  TİYEMDER: “ALLAH YOLUNDA CİHAT MÜ'MİNLERE ŞARTTIR”
  Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslâm Enstitüleri Mezunları Derneği Genel Başkanı Selahattin Yazıcı da; “Peygamber Efendimiz, 'Sizden kim ki bir münker ve kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Buna gücü yetmezse ona diliyle müdahale etsin. Buna da gücü yetmezse, ona kalben buğz etsin' buyurmuştur. Dünya, bu vahşet karşısında eliyle ve diliyle yeterince müdahale etmiştir. Ancak katillerin mazlum haklara cevabı ise, ambargo, kan ve gözyaşı olmuştur. O zaman şimdi kalben onu reddetme ve bu duruma müdahale etme zamanıdır. Allah yolunda mücadele etmek zorunluluktur. Kur'an bilinciyle Mü'minler üzerlerine düşeni yerine getirmek zorundadır” diye konuştu.
  ALTUNKAYA: “BOYKOT FARZDIR”
  Özerk Diyanet Evkaf Sendikası Genel Başkanı Mustafa Altunkaya ise, Kur'an-ı Kerim'in Müslümanlara iyiliği ve yardımlaşmayı emrettiğini, kötülükleri ise men ettiğini hatırlatarak, “Bakın, Maide Sûresi 2. Ayet'i Kerime'de Allah ne diyor: 'İyilikler yapmak, kötülüklerden men etmek, emirler ve yasaklar doğrultusunda gerekeni yapmak üzere birbirinizle yardımlaşın!' Bu yardımlaşma yollarından biri de küresel sistemin sembolü haline gelmiş ve kârlarının bir kısmını İsrail ordusuna bağışlayan markalara boykot uygulamaktır” dedi.
  “BUNLARLA SAVAŞMAK FARZ”
  İşgal altındaki İslâm topraklarını kurtarmanın Müslümanlara farz kılındığını hatırlatan Altunkaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kitap, sünnet ve icma ile sabittir ki; işgal altındaki İslâm topraklarını kurtarmak için savaşmak, öncelikle o bölge halkına düşen mukaddes bir farzdır. Eğer o bölge insanı buna güç yetiremezse, yakın çevredeki Müslümanların savaşması farz olur” diyerek şu Ayet'i Kerimeyi okudu; “Eğer din konusunda kâfirler tarafından kendilerine yapılan baskılar için sizden bir yardım isterlerse, sizin onlara yardım etmeniz, şer'î bir sorumluluktur (Enfal, 72)”
  “ZALİMLERE EKONOMİK DESTEK VERMEK HARAMDIR”
  “Aynı şekilde Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen mallar da tıpkı İsrail malları kategorisindedir” hatırlatmasında bulunan Altunkaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bunların alınıp satılmaları ve pazarlanması haramdır. Zira Amerika ile İsrail aynı şeydir. Artık Müslümanların; 'Amerika'ya Hayır!.. Amerikan Şirketlerine Hayır!.. Amerikan Mallarına Hayır!.. Ve Amerikancılara Hayır!..' diye haykırmalarının zamanı gelmiştir. Hz. Ali diyor ki; “Üç kimse senin düşmanındır. Birincisi senin asıl düşmanın, ikincisi senin düşmanına dost olan kimse ve üçüncüsü de senin dostuna düşman olan kimsedir.” ABD, Türkiye'den daha çok düşmanların dostudur. İslâm ümmeti bugün 2 milyara yakın nüfusu ile ABD ve İsrail ürünlerini boykot edecek olsa, kesinlikle küresel kapitalizmin can damarı kesilecek ve Yahudiler, en çok sevdikleri altınlarını ve bin yıl yaşayacakmış gibi bağlandıkları dünyalarını yitireceklerdir. Siyonizm'in sarmaladığı dünyaya egemen küresel sistemin ürünlerini, hayati bir zorunluluk olmadığı halde alıp satan ve tüketen kimseler, haram işlemiş, açıkça günaha girmiş, halk nazarında da rezil rüsva duruma düşmüş olurlar.”
  MÜSLÜMANLARIN DİLLERİ VE ELLERİ İLE SAVAŞMALARI FARZDIR
  Vahdet Vakfı Genel Başkanı Hüsnü Aktaş Hoca, “Yeryüzünde Müslümanlara yapılan tecavüz, hepimize yapılmış sayılır. Müslümanların seferberlik durumunda, dilleri ve elleri ile savaşmaları farzdır. Savaş hali devam ettiği suretle onların ürünlerini almak da caiz olmaz” dedi.
  TİYEMDER: “ALLAH YOLUNDA CİHAT MÜ'MİNLERE ŞARTTIR”
  Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslâm Enstitüleri Mezunları Derneği Genel Başkanı Selahattin Yazıcı da; “Allah yolunda mücadele etmek zorunluluktur. Kur'an bilinciyle Mü'minler, üzerlerine düşeni yerine getirmek zorundadır” diye konuştu.
  MUSTAFA ALTUNKAYA: “BOYKOT FARZDIR”
  Özerk Diyanet Evkaf Sendikası Genel Başkanı Mustafa Altunkaya ise, Kur'an-ı Kerim'in Müslümanlara iyiliği ve yardımlaşmayı emrettiğini, kötülükleri ise men ettiğini hatırlatarak, “Bu yardımlaşma yollarından biri de küresel sistemin sembolü haline gelmiş ve kârlarının bir kısmını İsrail ordusuna bağışlayan markalara boykot uygulamaktır. İşgal altındaki İslâm topraklarını kurtarmak için savaşmak, mukaddes bir farzdır. Amerika ile İsrail aynı şeydir. Müslümanlar İsrail gibi Amerika'ya karşı da mücadele etmek zorundalar” dedi


  vakit
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - “Cihad Boykot Farzdır” Forum Tarih
Boykot imzaları Signatür (İmza) Resimleri 21 Şubat 2009
İsrail'de "Türkiye'yi boykot" çağrıları Yurt Dışı Haberler 14 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş