‘Türk´ olmak isteyen İbrahima Yattara, bürokratik engele takıldı

'Trabzonspor' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 8 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. ‘Türk´ olmak isteyen İbrahima Yattara, bürokratik engele takıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ‘Türk´ olmak isteyen İbrahima Yattara bürokratik engele takıldı. Gine ile Türkiye arasında ‘çifte vatandaşlık´ protokolü olmadığı için yıldız futbolcunun,zor bir tercih yapması gerekiyor.

  [​IMG]


  Trabzonspor’da her transfer sezonunda en çok konuşulan futbolcu durumundaki İbrahima Yattara’nın adı yine listeleri süslerken Gineli’nin yakında,Türk vatandaşlığına kabul,edileceği beklentisi de özellikle iç piyasayı heyecanlandırmıştı. Hatta Yattara bu konunun uzamasından sıkıldığını kamuoyu önünde açıklamaktan çekinmemiş ve kısa bir süre önce “Hala vatandaşlık başvurumun sonucunu bekliyorum. Türklüğe kabul edilene,kadar iyi Türkçe bilmeme rağmen Fransızca konuşacağım” tepkisini göstermişti. Fakat yıldız oyuncunun da bilmediği,bir gerçek vardı. Trabzonspor’un deneyimli isminin vatandaşlık başvurusu bürokratik bir engele takıldı. Çifte vatandaş olarak Türkiye’de Türk statüsünde oynamayı planlayan İbrahima Yattara’nın bu hayalinin gerçek olması için çok kritik bir karar vermesi lazım Çünkü Türkiye ile Gine arasında ‘çifte vatandaşlık’ protokolü yok O nedenle de Yattara’nın Türk olması için Gine vatandaşlığından çıkması gerekiyor Ancak Gine Milli Takımı’nın yıldızı olan ülkesine ve orada yaşayan akrabalarına bağlılığı ile bilinen Trabzonsporlu oyuncunun böyle bir niyeti kesinlikle yok.

  Valilik çağırıyor ama,

  Aldığı bu son dakika bilgisiyle morali bozulan ve Trabzon Valiliği tarafından yapılan,görüşme taleplerine icabet etmeyen,Yattara’nın hayallerini ne şekilde gerçekleşeceği de merak konusu

  Nobre formülü gündemde,

  İbrahima Yattara’nın Türk vatandaşlığına geçişi için formül arayışları ise sürüyor. Bilindiği gibi Nobre Beşiktaş’a transfer olduktan sonra A Milli Takım’da oynayarak ‘Turizm elçisi’ olacağı ve ülke tanıtımına katkı sağlayacağı gerekçesiyle Türk olmuştu Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın da Yattara için ‘istisnai durum’ formülüyle bir karar çıkartmak için üzerine düşeni yapacağı ileri sürüldü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ‘Türk´ olmak isteyen Forum Tarih
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Bilgi sahibi olmak insanı taassuptan nasıl kurtarabilir kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Dindar olmakla temizlik arasında nasıl bir ilişki vardır kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 18 Şubat 2017
İyi ve yardımsever bir insan olmak için zengin ve varlıklı mı olmak gerekir? Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Yazar olmak için ne yapmalıyım hangi okula gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 12 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş