Şok iddia:İsrail Ahmedinejad'ı kaçırabilir

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Şok iddia:İsrail Ahmedinejad'ı kaçırabilir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şok iddia:İsrail Ahmedinejad'ı kaçırabilir


  [​IMG]
  İsrail istihbarat örgütü MOSSAD'ın eski şeflerinden, halen bakanlık görevinde bulunan Rafi Eytan şok bir iddiada bulundu.

  Eytan, İsrail'in Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanının önüne çıkarmak amacıyla İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ı kaçırabileceğini söyledi.

  Emeklilerden sorumlu Bakan Eytan, Almanya'nın önde gelen haftalık
  haber

  Eytan, bir süre önce, 1960 yılında MOSSAD ajanlarının eski Nazilerden Adolf Eichmann'i nasıl kaçırdıklarına ve dönemin ünlü Nazi doktorlarından ''ölüm meleği'' lakabıyla anılan Yosef Mengele'nin yakalanmasını o sırada neden ertelendiğine ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

  Rafi Eytan, Mossad'ın hala Nazi savaş suçlularını avlamayı sürdürüp sürdürmediği sorusunu, "O dönem bitti. Ama bu tür operasyonların tamamen geçmişe ait bir sey olduğu söylenemez" diye yanıtladı.

  Eytan, "bununla ne demek istediğinin" sorulması üzerine, Nazi savaş suçlularının olduğu gibi, Ahmedinejad'in da Adalet Divanının önüne çıkarılmak amacıyla kaçırılması ihtimalinin olabileceğini söyledi.

  Bu konuda "ciddi olup olmadığı" sorusuna ise Eytan, "kesinlikle ciddi olduğu" karşılığını verdi ve "Zehir saçan ve başka milletleri mahvetmek isteyenler, bu tür akıbetlerinin olabileceğini beklemek durumundalar" diye konuştu.
  dergilerinden Der Spiegel'e verdiği demeçte, "İran Cumhurbaşkanı gibi bir liderin ansızın kendisini Lahey'de bulmasının çok iyi olacağını" söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şok iddia İsrail Forum Tarih
Diyarbakırdan şok iddia! Diğer Takımlar 30 Mart 2010
İstiklal Marşı hakkında şok iddia Haber Arşivi & Gündem 29 Ocak 2010
Astım ilacı ile ilgili şok iddia Genel Sağlık 8 Ekim 2009
Rus Uzmandan Şok İddia Bilim & Teknoloji 14 Mayıs 2009
Mansur Yavaş'dan şok iddialar Yurt İçi Haberler 30 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş