Şok diyetler saçtan çalıyor!

'Diyet Beslenme' forumunda Fatma tarafından 7 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Şok diyetler saçtan çalıyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayda 3-6 arasında kilo verdiren diyetlerde vücut derhal kıtlık moduna giriyor. Bu kıtlık modunda da ilk önce saçtan malzeme çekiyor.
  Yapılan anketlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakışıklılıkta baş sıralara çıkması Türkiye’de de artık ABD’de olduğu gibi siyasette fiziksel görünümün prim yaptığını gösteriyor. Yakışıklılığın oyları artırdığı sinyalini alan milletvekilleri estetik operasyonlara yöneldi. Siyasilerin en çok tercih ettiği estetik operasyon ise saç nakli. Milletvekilleri de estetik operasyonlara yöneliyor.

  Saç nakli dünyada ilk defa 1940’lı yıllarda kullanılmış. ABD’de yılda yüz bin kişiye saç nakli yapılıyor. Avrupa’da rakam ortalama 30 bin. Türkiye’ye ise yılda ortalama 3 - 5 bin kişiye saç nakli yapılıyor.

  Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği’nin Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı Paeffgen de saç nakline çok fazla ilginin olduğunu söyleyince konuyu gazeteci dürtüsüyle kurcaladık. Sohbet esnasında Meclis’te çok sayıda milletvekilinin müşterileri olduğunu öğrenebildik. AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Egemen Bağış’ın saç ektirdiği biliniyor.

  Saç nakli yaptıran diğer ünlü bir siyasinin de CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen olduğunu öğrendik. Sanat camiasından saç nakli yaptıranlar arasında Mehmet AslantuÇ ve Tamer Karadağlı en bilinen isimler. Türkiye’de saç naklinin yurtdışına göre çok ucuza 2 - 3 bin euro’ya yapılması hızla yaygınlaşmasını sağlıyormuş. Peki saç nakli kimlere yapılır yan etkileri var mıdır kadınların neden saçı dökülür? Doktor Melike Külahçı Paeffge sorularımızı yanıtladı.

  İnsanlar saçlarıyla neden bu kadar çok uğraşıyor?
  Erkek ve kadında bakımlı saç güzel ve cinsel yönden de sağlıklı oluşun göstergesi olarak kabul ediliyor. Saç özellikle kadında seconder aaaa karakteri olarak kabul ediliyor. Kalça ve göğüsten sonra en aaaai bölge saçtır.

  İstatistiklerde erkek dolu bir odaya güzel bir kadın girdiğinde bütün erkeklerin ilk hareketinin saçlarını düzeltme şeklinde olduğu görülmüş. Mağara adamının kadını saçından tutup sürüklemesi boşuna değildi. Çünkü saçı sağlam kadın hormonu sağlam kadın anlamına geliyor. Bol östrojen hormonu olan kadın aynı zamanda çok çocuk doğurabilecek kadın olarak kabul edilmiş
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şok diyetler saçtan Forum Tarih
Şok diyetler saçtan çalıyor Diyet Beslenme 21 Şubat 2009
şok diyetler! Diyet Beslenme 8 Şubat 2009
Kültür şoku hakkında kısaca bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 7 Mart 2016
Sokak çocuklarıyla ilgili kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Aralık 2014
Arka Sokaklar dizisi yeni oyuncuları kimlerdir Diğer Yerli Diziler 31 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş