Şiva'nın Gözü Kitabı Jean Sirius Purfer

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 22 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şiva'nın Gözü Kitabı Jean Sirius Purfer konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Jean Sirius Purfer Şiva'nın Gözü kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Şiva'nın Gözü
  Jean Sirius Purfer

  Parşömen Yayınevi
  Roman
  Polisiye
  Fiyatı : 15,00 TL
  Eylül 2010,
  298 sayfa,
  ISBN: 9786055935610


  Kitap hakkında

  Dedektif Bert’in ofisinde hunharca katledilmesiyle başlayan olaylar, İnanılmaz bir hızla geliştikçe, bir burgaç gibi olmadık yerlere ve kişilere ulaşarak hepsini içine çekip, yutacaktır.

  Amerika dışında yaşayan ünlü Baba Smiley hesabına çalışan dedektif Bert’in ölüm nedeni, Fransız mafyasını da yakından ilgilendirmektedir. Fanatik bir Hint tarikatı olan Nagalar, Tanrıları Şiva’nın gözü olduğuna inandıkları bir taşın peşindedirler. Adı geçen elmas, ilgili çevrelerde, 1747’de öldürülen İran hükümdarı Nadir Şaha ait olduğu bilinen kayıp ünlü Kuh-i Nur elması mı? Yoksa en büyük taş olarak bilinen Büyük Moğol’mu? Diye tartışılırken,

  Andre Doria batığında bulunan esrarlı taş, efsanevi Şiva’nın gözü mü? Paris’in Kuyumcular caddesindeki cinayetlerin bu taşlarla bir ilgisi var mı?

  Kenya’da kahve çiftliği işleten Belçika asıllı Fransız bir baba, İskoçyalı bir annenin çocuğu olan Robert Junoir Young de Williamson. Kısaca, kendini (De Will) adıyla bize takdim eden dedektifimiz, bildiğimiz dedektiflerden oldukça farklı bir portre. En belirgin yanı zenginliği. Kenya’da ailesinden kalan bir kahve çiftliği var. Bunun dışına Vogue dergisinin tercih ettiği bir manken.

  Küçük yaşta aile bireylerini yitirmesi sonucu, çiftliğin ırgatlığını yapan Masai ailesinin örf ve adetleriyle yetiştirilmiş. On beş yaşında erkekliğini ispat için silahsız gönderildiği ormandan canlı bir Pars ile dönen kahramanımız. Kazandığı Kenyata kursu ile yirmi bir yaşında Paris’e geliyor. Üniversite yıllarında tanıştığı Balzac adlı, eski bir lejyonerin çalıştırdığı Bucheron adlı pub üzerindeki bir odayı mekân tutmakta. Paris metrosunun tüm dilencileri ona çalışmakta. Böylece yeraltı dünyasıyla içli dışlı.

  Bunlar onun söyledikleri. Siz kitabı okuyun buna değer.


  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şiva'nın Gözü Kitabı Forum Tarih
Gözüne Girmek, Gözünden Düşmek ve Göz Boyamak Deyimi Hikayesi ve Cümle Atasözleri & Deyimler 19 Aralık 2013
Kuyumcu Heykeltraş ve Marangozun Kullandığı Malzemeler Nelerdir Meslekler Rehberi 10 Aralık 2013
Gözün Yapısı ve Görevleri Nelerdir Genel Sağlık 10 Kasım 2013
Göz, Gözün Yapısı ve Görevleri Genel Sağlık 28 Mayıs 2013
Gözümüz Kaç Megapikseldir? Seviyeli-Ciddi Konular 19 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş