Şimdi sabah! Şimdi sabah namazı vakti..

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda Dine tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Şimdi sabah! Şimdi sabah namazı vakti.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şimdi sabah! Şimdi sabah namazı vakti..

  Vakit seher…

  Ufukta günün kızıl çiçeği açmak üzere. Zamanın rahmine sabahın nutfesi düştü az önce. Gecenin karasında saklı ışıktan tohumlar başlarını uzatıyor.


  Şimdi hatırla ki sen de bir zamanlar yokluğun karanlığında yitiktin. Unutulmuşluk toprağına gömülü bir tohumdun. Kimsenin adını bilmediği hatırını saymadığı bir yetimdin.

  Senin de varlığının şafağı söktü yıllar önce. Unutulmuşluğun dipsiz kuyusundan çıkarıldın. Ana rahmine bir küçük damlacık olarak tutundun. Varlığından haberdar değildi sevdiklerin. Hatırlanmaya değer bir şey bile değildin.

  Hatırla ki unutulmuşluğun toprağında Rabbin seni unutmadı. Rabbin seni sahipsiz de bırakmadı. Rabbin seni yokluk gecesinden varlığın ufkuna eriştirdi. Taze bir bahar gibi gün yüzüne çıkardı bedenini. Ete kemiğe bürüdü ruhunu. Gülden tebessümler giydirdi yüzüne.

  Şimdi seher vakti. Göz kapaklarının ardından kaç. Gafletin gecesinden uyan. Aç gözlerini sehere. Aç kalbini Rabbine. Uyan. Uyan ve an seni hiç unutmayan Rabbini. Güneş ufukta yükselmeden sen dualar ufkuna yüksel. Herkes unutsa bile seni unutmayan Rabbini herkesin O’nu unuttuğu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracına eşlik et En Sevgilinin[asm].


  Şimdi sabah! Şimdi sabah namazı vakti..


  Alıntıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şimdi sabah Şimdi Forum Tarih
Şimdiye kadar yapılan en önemli buluş nedir neden? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Eskiden Konuklara İkramlarla Şimdiki Konuklara İkramlar Arasındaki Farklar Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 23 Şubat 2014
Mezhep nedir, kaç kısımdır? İman ve İslam Forumu 24 Ocak 2013
Şimdiki Zaman Örneği - Şimdiki Zaman Örnekleri Konu Dışı Başlıklar 10 Mart 2012
Atatürk'ün Okuduğu Okulların Şimdiki Adları Nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 22 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş