Şii lider Türkiye'den memnun

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Şii lider Türkiye'den memnun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Yüksek İslam Konseyi Lideri Seyid Ammar Abdulaziz Muhsin El Hekim ile görüşmesinde, Irak'ın kritik bir seçim dönemine girdiğini ve bu seçimden güçlenerek çıkacağına inandığını belirtti.

  [​IMG]
  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre Gül, görüşmede Türkiye'nin Irak'taki tüm kesimlere eşit mesafede durduğunu ifade etti.
  Türkiye'nin bu politika gereğince bütün kesimlerle diyaloğa büyük önem verdiğini vurgulayan Gül, Irak'ın tüm ''katmanlarını'' temsil eden liderleri Türkiye'de görmekten ve istişarelerde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
  Cumhurbaşkanı Gül, Irak'ın kritik bir seçim dönemine girdiğini ve ülkenin seçimden güçlenerek çıkacağına inandığını kaydetti.
  El Hekim de Türkiye ile kesintisiz istişareye büyük önem verdiklerini belirtti.
  Türkiye'nin her zaman Irak'ın yanında yer almasının kendilerinde büyük memnuniyet yarattığını anlatan El Hekim, Ankara yönetiminin Bağdat'taki büyükelçiliğin yanı sıra diğer kentlerde de baş konsolosluklar açmasının, ülkelerine verdiği önemi gösterdiğini söyledi ve bunu takdirle karşıladıklarını ifade etti.
  El Hekim, Türkiye'nin bugüne kadar Irak'ta yapıcı rol oynadığının altını çizerek, bunun devam etmesini arzuladıklarını dile getirdi.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şii lider Türkiye'den Forum Tarih
Meşelidere Köyü Merkez Siirt Siirt Tanıtımı 10 Mart 2010
2017 Siirt nüfusu Siirt Tanıtımı 31 Ocak 2017
Öz şiir ile toplumcu şiirin farkları kısaca Şiirler 18 Ocak 2017
2016 Siirt nüfusu kaçtır? Siirt Tanıtımı 28 Ocak 2016
Epik şiir ve lirik şiir nedir kısaca Şiirler 6 Mayıs 2015

Bu Sayfayı Paylaş