Şifrenizi miras bırakın!

'Bilim & Teknoloji' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 1 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Şifrenizi miras bırakın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ölünce şifrelerinizi kime bırakacaksınız?

  Facebook hesabınız, MSN şifreniz ya da siteniz: Bu şirket siz ölünce hepsini sevdiklerinize iletiyor.

  Hayatınız boyunca edinmiş olduğunuz tüm mal varlığınız sizin ölümünüzden sonra yasal yollarla yakınlarınıza geçiyor. Peki yaratmış olduğunuz sanal hayatınıza ne olacak? Nisan ayına kadar Facebook, My Space gibi sitelerde yaratmış olduğumuz sosyal hayatımız, blog'larımız, alışveriş hesaplarımız ve hatta web sitelerimize bizden sonra ne olacağına dair hiçbir fikrimiz yoktu.
  İşte tam da bu noktada devreye ilginç bir şirket giriyor. Legacy Locker isimli şirketin kurucusu Jeremy Toeman verecekleri hizmet ile sanal alemde ciddi bir boşluğun doldurulacağını ifade ediyor. Özellikle internet üzerinden gelir sağlayan kişiler için bu hizmet çok büyük bir rahatlık sağlayacak

  Sanal miras bırakmanın maliyeti ne kadar?

  Toeman bu işe büyükannesini kaybetmesi ile başlamış. Ciddi bir internet kullanıcısı olan 94 yaşındaki büyükannesini kaybettikten sonra, gelen postalarını yanıtlamak için e-postalarına bile ulaşamayınca çok üzüntü yaşayan Toeman, bu hizmeti birilerini vermesi gerektiğini düşünmüş ve kolları sıvamış. Bu hizmet ile sahip olduğunuz tüm sanal değerleriniz sizden sonra, belirlemiş olduğunuz kişilere teslim ediliyor. İsterseniz varislerinize yazmış olduğunuz mailler de gönderilebiliyor. Firma yetkilileri ücretsiz deneme sürümü ile inceleyebileceğiniz bu servis için devredilecek varlık durumunuza göre yıllık 29 Dolar ile 300 Dolar arasında bir bedel öngörüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şifrenizi miras bırakın Forum Tarih
Hackerler MSN şifrenizi böyle çalıyor! Msn Ve Mail Yardım 26 Nisan 2009
Ortak miras ne demektir kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 30 Ocak 2017
Ortak mirasın tanınmasında turizmin önemi nedir? Sorular ve Cevaplar 30 Mart 2015
Akdeniz bölgesinin kültürel mirasları Akdeniz Bölgesi 7 Şubat 2015
UNESCO Tarihi Mirasları Listesi ve Tarihleri Tarihi Eserler Antikalar 11 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş