Şifalı bitkilerin dozunu kaçırmayın

'Şifalı Bitkiler' forumunda Dine tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Şifalı bitkilerin dozunu kaçırmayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şifalı bitkilerin dozunu kaçırmayın

  [​IMG]
  Bitkileri bilinçsiz ve yeterli miktardan fazla kullanmak, yan etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir. Uzmanlar, tıbbın, canlıların yapısında bulundurduğu ve tedavi amaçlı kullanılabilecek özelliklerin keşfedilmesiyle bugünlere geldiğini söylüyorlar.
  Birçok hastalığın tedavisinin, tek bir bitkiyle değil, karışımla olabileceğini anlatan uzmanlara göre; bilinçsizce toplanmış ve temizleme işleminden geçirilmeden satılan ürünlere yönelmek yanlıştır. Kullanılacak miktarın ayarlanmaması durumunda kişiler zarar görebilir.

  Prof. Dr. Esat Yılgör, “İlaçların temeli de bitki. Ancak ilaç, birçok deneme ve analiz sonucu elde ediliyor. Bu nedenle işin temeli, yine bilim, yani ilaç kullanmaktır” diye konuştu.
  Şifalı bitkilere talep arttı
  Aktarlık yapan Tuncay Demiralay ise, son dönemlerde satışların arttığını ve özellikle mide rahatsızlıklarında kullanılan kantaron ile sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştıran ürünlerin satışında artış olduğunu söyledi.

  İlaç ücretlerinin yüksek oluşunun, vatandaşları alternatif ilaçlara yönlendirdiğini belirten Demiralay şöyle konuştu:
  “Bitkilerimiz arasında fiyatları yüksek olanlar da bulunuyor. Çünkü Türkiye’de üretilen bitkiler olduğu gibi, yurtdışından ithal ettiklerimiz de var. Bunların bir kısmı hastalıklar için kullanılırken, bir kısmı da cilt bakımı, zayıflama ve bronzlaşma amacıyla satın alınıyor.”

  Bölgede daha çok adaçayı, arı sütü, polen, İsveç iksiri, balıkyağı ve yeşil çayın tercih edildiğini ifade eden Demiralay, medyada şifalı bitkilerle ilgili yapılan yayınların da vatandaşların bu alana ilgi göstermesine neden olduğunu bildirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şifalı bitkilerin dozunu Forum Tarih
Şifalı Bitkilerin Toplanması Şifalı Bitkiler 27 Ağustos 2009
Şifalı Bitkilerin Kullanım Biçimleri Şifalı Bitkiler 7 Mayıs 2009
Şifalı Bitkilerin Cilde Etkileri Şifalı Bitkiler 31 Aralık 2008
Varis İçin Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler 9 Ocak 2012
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler 13 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş