Şişmanlamamnın en etkili yollarını sizde öğrenin

'Diyet Beslenme' forumunda DilzaR tarafından 28 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Şişmanlamamnın en etkili yollarını sizde öğrenin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aktivite önerileri Güne erken başlayın, 7-8 saatten fazla uyumayın, uyandıktan sonra yatakta kalmayın. Asansör yerine merdiven kullanın, hızlı tempoyla yürümeye çalışın. Haftanın 4-5 günü egzersiz yapın, pasif yerine aktif jimnastiği tercih edin. Aktif ve hareketli kişilerle birlikte olmaya özen gösterin.
  Hafta sonlan için aktif planlar yapın. Ayakta durmaya ve yürümeye daha fazla zaman ayırın. Bir şey getirip ***ürmek için çocuklarınızı kullanmayın. Her gün yarım saatten daha az televizyon seyredin. Beslenme önerileri Acıkma duygusunun bastırılması için salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyeceklerin tercih edilmesi, her gün sebze ve meyve yemeye dikkat edilmesi, yemekler için küçük, yağsız salatalar için ise büyük tabak kullanılması da öneriler arasında yer aldı.


  Alışveriş önerileri Çarşıya, yemekten sonra, tok karnına çıkın, alışveriş listenizden fazlasını almayın, hazır yiyecekleri satın almayın, yanınızda fazla para bulundurmayın, yeme isteği uyandıran televizyon programları ve reklâmları izlemeyin.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş