Şeytana Uyanların Durumu Ve Ahirette Hesaplaşma..

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda GizLi_ÖzNe tarafından 11 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Şeytana Uyanların Durumu Ve Ahirette Hesaplaşma.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah Kıyamet günü, insanları doğru yoldan uzaklaştıran kötü gruba hitaben şöyle der:
  "Ey cin topluluğu! İnsanların çoğunu yoldan çıkardınız. İnsanlardan onlara uymuş olanlar, "Rabbimiz! Bir kısmımız bir kısmımızdan faydalandık ve bize tayin ettiğin sürenin sonuna ulaştık" derler.

  Allah, "Cehennem, Allah'ın dilemesine bağlı olarak, temelli kalacağınız durağınızdır" der (el-En'**, 6/128). İnsanlara hitaben de: "..Ey insanoğulları! Ben size, şeytana tapmayın, o sizin için apaçık bir düşmandır, Bana kulluk edin, bu doğru yoldur, diye bildirmedim mi? And olsun ki, o sizden nice nesilleri saptırmıştı, akletmez miydiniz? İşte bu, size söz verilen cehennemdir. Bugün, inkàrcılığınıza karşılık oraya girin" (Yasin,36/59-64)

  Diğer bir kıyamet sahnesinde de şeytan, kendisine uyanları kınayacak ve şöyle diyecektir:
  İş olup bitince şeytan: "Doğrusu Allah size gerçeği söz vermişti. Ben de size söz verdim ama, sonra caydım; esasen sizi zorlayacak bir nüfuzum yoktu; sadece çağırdım, siz de geldiniz. O halde, beni değil kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Beni Allah'a ortak koşmanızı daha önce kabul etmemiştim; doğrusu zàlimlere can yakan bir azàb vardır" der. (İbrahim , 14/22)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şeytana Uyanların Durumu Forum Tarih
Rab Şeytana Dedi Ki Oyunu Tiyatro ve Skeçler 4 Aralık 2009
şeytana uyan kaybeder aslan> lanetli şeytana tapan satanistler (inceleme) Dini Sohbetler Dini Forum 14 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş