Şehit Koçak İlköğretim Okulu Konya Çumra

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Konya Çumra konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Koçak İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Koçak İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Koçak İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Koçak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Koçak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Koçak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Koçak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okulumuz bağlar, bardakçı ve meydan (saraycık) mahalleleri halkının çocuklarının eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak gayesi ile yapılmıştır.Önce gayri resmi olarak öğretmen Ali Ertaş’ın rehberliğinde M.Beşir Ceylan, Hasan Uzuner ve Durmuşali Gül bir dernek teşekkül ettirmişler okulun şimdiki arsasını belediyeden temin etmişlerdir.1962 yılında dernek tarafından şimdiki ek bina kısmının bulunduğu 4 derslikli blok yapılmaya başlanmıştır. 1963 yılında bina 90 bin liraya mal olmuş ve tamamlanmıştır.1963-64 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.Bu blok halen faal durumda ve eğitime açıktır.

  Okulumuzun eğitim öğretime açıldığı yıl İlçemizin Alkaran Köyünde (Yenisu Kasabası) öğretmen olarak görev yapan Ömer KOÇAK adında bir öğretmenin ölümü üzerine okula bu öğretmenin ismi verilmiştir. Böylece okulun adı ŞEHİT KOÇAK ilkokulu olmuştur.

  Çevre ilçelerden fazla göç alması nedeniyle, okulumuza öğrenci gönderen mahallelerin nüfuslarının artması, öğrenci mevcudunun çoğalmasına sebep olmuştur.Tek blok ve 4 derslik ihtiyaca cevap veremez olmuştur. Bu nedenle 1967 yılında 4 derslikli ikinci bir blok yapılmış, bu blok da o zaman 100 bin liraya mal edilmiştir.(Bu blok 1997 yılında okul idareci ve öğretmenlerinin yoğun gayreti sonucu yıkılarak yerine 24 derslikli yeni okulumuz yapılmıştır.)

  Şu an kullanılan okul binasının 1996 yılında inşaatına başlanarak 1997-98 öğretim yılında faaliyete geçmiştir.Okulumuzda 24 derslik, bir müdür odası, iki müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, laboratuar, spor solonu ve kantin mevcuttur.Daha sonra 2000-2001 öğretim yılında Bilgi Teknolojisi sınıfını hizmete sokarak çağın teknolojisini yakalamıştır. 1963 yılında yapılan ilk bina onarılarak modernize edilmiş ve şu an dört sınıflı olarak faaliyet göstermektedir.

  Okulumuzun bahçesi zamanın okul müdürü Mustafa Silek tarafından ağaçlandırılmıştır. Karayollarından çam, dişbudak ve katran fidanları getirtilerek diktirilmiş ve yetiştirilmiştir.1970 yılında okulun ihata (bahçe) duvarı çevrilmiştir.Yine Mustafa Silek 2. Ordu Komutanlığı ile görüşerek Atatürk’ün bronz büstünü temin ederek, törenle okul önündeki kaidesine yerleştirilmiştir.

  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / ÇUMRA
  Adı: ŞEHİT KOÇAK İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: ŞEHİT KOÇAK ILKOĞRETİM OKULU BARDAKÇİ MAHALLESİ OTOGAR KARŞISI
  Telefon Numarası: 3324471144
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  sehitkocak@gmail.com
  Web Adresi: -
  www.cumrasehitkocakio.meb.k12.tr

  Şehit Koçak İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehit Koçak İlköğretim Forum Tarih
Şehit Celal Koçak İlköğretim Okulu Konya Emirgazi Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Şehitler Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Şehitler Günü Yazı Makaleler-Denemeler 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitleriyle İlgili Şiirler Şiirler 21 Ocak 2013
Şehit Sümmani Görgen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş