Şehit babasının Kürtçe isyanı Video

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Siraç tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Şehit babasının Kürtçe isyanı Video konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Reşadiye'de şehit olan 7 askerden Muşlu Yakup Mutlu'nun babası Kazım Mutlu, Türkçe'yi iyi bilmediği için cenaze töreninde yetkililere derdini Kürtçe anlattı. 'Kan dökülmesin' diyen babanın söze her şeyi özetleyen isyanı:

  Tokat’ta şehit olan askerlerden Yakup Mutlu ve Cengiz Sarıbaş’ın ailesi savaşın artık durmasını istedi. Mutlu’nun babası “Kan dökülmesin” derken, Sarıbaş’ın amcası “Kurşun sıkanlar bu ülkenin çocukları” dedi.
  Acısının büyük olduğunu belirten baba, “Bu savaşı durdursunlar, barış istiyoruz. Yarın öbür gün başkasının oğlu da ölse aynıdır, farketmez. Bu Yakup’tur, öbür Yakup da aynıdır. Bunu durdurmak istiyoruz. Erdoğan’ın, Bahçeli’nin, Baykal'ın oğlu yok onların içinde. Mehmetciğin ne günahı var? Allah kabul etmesin. Ben istiyorum ki kan dökülmesin. Barış ve özgürlük istiyoruz” dedi.

  SARIBAŞ'IN AMCASI: KURŞUN SIKANLAR BU ÜLKENİN ÇOCUKLARI

  Şehit Jardarma Er Cengiz Sarıbaş'ın amcası Salim Sarıbaş ise yaptığı açıklamada, savaşın artık bitmesi gerektiğini söyledi.
  Sarıbaş, şöyle konuştu: “Ne olursa olsun, bu savaşın bitmesi lazım. Daha nice Cengizler böyle gider, ölen geri gelmiyor, sadece baş sağlığı dilemeleriyle yarın unutuluyor, unutulmasın. Bu vatan için herkes şehit olabilir ama karşımıza bir devlet çıksın, devlet olsun. Bu savaş boş, anlamsız bir savaş. Savaşı yapanlar da kurşun sıkanlar da bu ülkenin çocukları."
  Şehit babasının Kürtçe isyanı Video  NTV
   

 2. allah sabır versin çok acı bişe acılarını gerçekten yürekten paylaşıyorum
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehit babasının Kürtçe Forum Tarih
Şehitler Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Şehitler Günü Yazı Makaleler-Denemeler 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitleriyle İlgili Şiirler Şiirler 21 Ocak 2013
Şehit Sümmani Görgen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Bingöl Tanıtımı 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş