Şehit Ailesine Maaş Şoku

'Yurt İçi Haberler' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 11 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Şehit Ailesine Maaş Şoku konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Devlete borçlusunuz!

  32 yıl önce görev esnasında hayatını kaybeden polis memuru Ali Sait Civan’ın ailesine, SGK’dan 2004-2009 yıllarına ait bir borç kağıdı geldi.

  Aileden, "Bu dönemde fazla maaş yatmış" denilerek istenilen tutar 20 bin 740 lira.

  EDİRNE’nin Ezine İlçesi’nde 1977 yılında suçlu kovalarken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Ali Sait Civan’ın, Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi’nde yaşayan annesi 75 yaşındaki Ayşe Civan ile babası 83 yaşındaki Cafer Civan, üç gün önce Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) gelen yazıyla şoke oldu. SGK, 1 Nisan 2004 ile 31 Temmuz 2009 tarihleri arasında fazla maaş ödendiğini tespit ettikleri Civan çiftine toplam 20 bin 740 TL borç çıkardı. Civan çiftine gelen yazılarda, ’tebliğ tarihinden itibaren üç ay içinde ödeme yapılmaması durumunda, paranın hesaplanacak kanuni faiziyle birlikte maaşlardan 4’te 1 oranında kesinti yapılarak tahsil edileceği’ vurgulandı.

  SGK tarafından çıkarılan yaklaşık 21 bin TL’lik borcu ödemelerinin mümkün olmadığını belirten Ayşe Civan, "Bizim o kadar paramız yok. Devlet benden nasıl para alacak? Her gün ağlıyorum" diyerek gözyaşı döktü. Baba Cafer Civan ise, okur yazar olmadığını belirterek, "Ne kadar para verirler, ne yaparlar bilmiyorum. Üç ayda bir bankaya gidip paramızı alıyoruz. Şimdi fazla para ödendi diyorlar. Bunda bizim suçumuz yok ki. Biz devlete karşı her türlü fedakarlığımızı yaptık. Yine de yaparız" diye konuştu.

  hurriyet.com.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehit Ailesine Maaş Forum Tarih
Şehitler Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Şehitler Günü Yazı Makaleler-Denemeler 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitleriyle İlgili Şiirler Şiirler 21 Ocak 2013
Şehit Sümmani Görgen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Bingöl Tanıtımı 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş