Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Gölbaşı Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Gölbaşı Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri
  OKULUMUZUN TARİHÇESİ:

  Okulumuzun inşaatına 2002 yılının Nisan ayında başlanmıştır.Kaba inşaatının birinci aşaması Müteahhit tarafından tamamlanmış olup,13 Mayıs 2003 tarihinde Kaymakamlığımız tarafından (Köylere Hizmet Birliği) inşaatın tamamlanmasına yönelik çalışmalar tekrar başlatılmıştır.7043 metrekarelik alana inşa edilen okulumuz 02.01.2004 tarihinde tamamlanarak geçici kabulle Milli Eğitim’e devredilmiştir.Kısa sürede donanımları hazırlanarak 09.02.2004 tarihinde eğitim-öğretime açılmıştır. 15 Mart 2004 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Doç.Dr.Hüseyin Çelik tarafından açılışı yapılmıştır.
  Okulumuz 16 derslik,fen laboratuarı,ana sınıfı,rehberlik servisi,kütüphane,bilgi teknolojileri sınıfı,müdür,müdür yardımcısı,memur ve araç odası olmak üzere toplam 25 birimden oluşmaktadır.Okulumuz normal eğitim-öğretim yapmaktadır.

  OKULA VERİLEN İSMİN VERİLİŞ AMACI:

  İbrahim oğlu Ahmet DEMİR, 1973 yılında Gölbaşı’nın Akçabel köyünde doğdu.Ailede 7 kardeşin en büyüğü olup, ilköğrenimini kendi köyünde tamamlamıştır.Olağanüstü Hal Bölgesi Ağrı ili Ağrı Dağı bölgesinde bir kısım bölücü terörist ve anarşist unsurların Türk Milletinin bütünlüğüne ve devletin varlığına karşı 7 Mart 1994 tarihinde giriştikleri eylemi bastırmak üzere silahlı kuvvetlerimizce başlatılan hareket esnasında görevini büyük bir cesaret ve feragatla ifa ederken şehit düşmüştür.
  Yüce Türk Milletinin güven ve huzuru için canını feda etmekten çekinmeyen bu aziz şehidimizin hatırasını yaşatmak ve milletimizin şükran duygularını ifade etmek amacıyla okulumuza şehidimizin adı verilmiştir.


  Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu Adıyaman Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Ahmet Demir İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / GÖLBAŞI

  Adı: ŞEHİT AHMET DEMİR İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ASFALT MAH.OĞUZHAN CAD.NO:13

  Telefon Numarası: 4167821984

  Telefon Numarası: 4167816183

  E-mail Adresi:
  958715@meb.k12.tr

  Web Adresi:http:http://www.sehitahmetdemir.meb.k12.tr/

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehit Ahmet Demir Forum Tarih
Kızılçukur Şehit Ahmet Şılak İlköğretim Okulu Bilgileri Sarıgöl Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 2 Mayıs 2012
Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 12 Nisan 2012
Şehit Ahmet Kaplan İlköğretim Okulu Bilgileri İscehisar Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 2 Şubat 2012
Sevınç Şehit Teğmen Ahmet Kara İlköğretim Okulu Bilgileri Yunak Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Mayıs 2011
Şehit Ahmet Senıh Durum İlköğretim Okulu Bilgileri Meram Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş